Forum mieszkańców osiedla Sławka - TBS KATOWICE Strona Główna Forum mieszkańców osiedla Sławka - TBS KATOWICE
Osiedle Witosa, okolice ulic Sławka / Rataja w Katowicach

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Kilka pytań
Autor Wiadomość
mariusma

Wysłany: 2009-06-20, 23:58   

Oj, z Bankami to jest różnie i nie tak jak w reklamach TV!

przemek 

Wysłany: 2009-06-21, 07:53   

Cytat:
Witam
Czy brał ktoś może kredyt na partycypacje??
Jakiś konkretny bank polecacie??
No ja brałem , mam w Millenium ale to było przed kryzysem załapałem się na ostatnią chwilę więc teraz jest trudno doradzić, mam znajomego w doradzctwie finansowym jeśli chcesz mogę podać ci numer tel zrobi analizę ( za free) i na pewno doradzi najlepszą opcję

Pozdro

luki_wrc 

Wysłany: 2009-06-21, 08:19   

oki
dzzięki
a to brałeś kredyt mieszkaniowy czy konsumpcyjny
i najważniejsze pytanie jak to jest z tą wpłatą tej partycypacji, jest jakaś szansa na wydłużenie tego terminu np do 5 tygodni bo na rozpatreznie wniosku kredytowego czeka sie teraz conajmniej 4 tygodnie a połowe partycypacji podobnoi trzeba wpłacić do 2 tygodni od podpisania umowy partycypacyjnej

Tomasz Kaźmierczak 
Administrator

Wysłany: 2009-06-21, 08:47   

luki_wrc napisał/a:
Witam
Czy brał ktoś może kredyt na partycypacje??
Jakiś konkretny bank polecacie??

Brałem 3-4 lata temu w PKO (obecnie BPH), był to tzw. kredyt lokatorski, oprocentowanie to ok. 9%

przemek 

Wysłany: 2009-06-21, 09:49   

Ja brałem typowo kredyt pod partycypacje ( praktycznie taki jak mieszkaniowy ) wtedy był tylko warunek taki że musiałem zastawić inne mieszkanie, nie wiem jak to jest teraz, a z terminem wpłaty partycypacji to w TBS-ie raczej nie robią problemów , jak też przedłużałem termin właśnie związane to było z procedurami w banku ( strasznie się wydłużały) . Napisałem pismo do TBS-u o przedłużeniu terminu wpłaty partycypacji i nie miałem żadnych problemów, mi to nawet brakło około tygodnia po przełożeniu ale miła Pani w obsłudze powiedziała że nic się nie dzieje, że to załatwimy te kilka dni nie muszę znów pisać pisma no i się udało :-)

luki_wrc 

Wysłany: 2009-06-21, 09:52   

Dzięki

[ Dodano: 2009-06-21, 09:58 ]
Jeszcze jedno pytanie do Przemka :-D
Widze, że mieszkazsz w mieszkaniu 45,3m. Mi takie samo zaproponowano. Czy jest to w miare ustawne mieszkanie i czy do tych 45,3m wlicza się balkon??

przemek 

Wysłany: 2009-06-21, 16:18   

Liczy się bez balkonu (choć ten w porównaniu z blokiem gdzie wcześniej mieszkałem jest bardzo duży), a czy ustawne hmm każde mieszkanko jest jakoś ustawne ;-) większy pokój na pewno mniejszy może trochę mniej za to kuchnia w miarę duża :-)

luki_wrc 

Wysłany: 2009-06-22, 07:05   

Jeszcze jedno pytanko.
Dosyć blisko jest winda. Nie przeszkadza troche?? :-D

[ Dodano: 2009-06-22, 15:38 ]
Może troche śmieszne pytanie ale zastanawiam się czy brać to co dają czy poczekać rok i samemu wybrać :-D

przemek 

Wysłany: 2009-06-22, 16:33   

Cytat:
Dosyć blisko jest winda. Nie przeszkadza troche??
też się tego obawiałem ale o dziwo windy w ogóle nie słychać nic a nic (mieszałem w 10-piętrowcu na 3 piętrze z dala od windy a w nocy ją słyszałem a tu nic) także zero problemu i druga sprawa to że jak bym wracał nakuty hehe to jest blisko do drzwi :-P

luki_wrc 

Wysłany: 2009-06-22, 18:03   

Ten ostatni argument jest jak nabardziej za :-D
Dzieki za info

[ Dodano: 2009-07-12, 11:38 ]
Witam
Jeszcze jedno pytanko.
Czy kuchenki są gazowe czy elektryczne??

GaGa 

Wysłany: 2010-01-10, 20:31   

Mam pytanie odnośnie mieszkań a mianowicie chodzi mi o to co jest brane pod uwagę przy przydziale mieszkania (większego mieszkania ) chciałam zapytać czy jedna osoba powiedzmy Pan x ma szansę dostać mieszkanie 3 a nawet 4- pokojowe? Jakie są normy? bo wiadomo rodzina z dzieckiem, dwoma jednego pokoju nie dostanie. Pytam z ciekawości :)
a że nie chcialam zaśmiecać nowym tematem to "podpięłam" się tutaj ;)

Radek i Kasia 

Wysłany: 2010-01-11, 07:35   

wieć jeżeli chcesz mieszkanko z TBS-u na zasadnie partycypacji to nie ma problemu :) my zaznaczyliśmy jakie mieszkanie chcemy czekaliśmy jak przyjdzie nasz numerek tzn. nasza kolej i dostaliśmy :D a potem to już trzeba było kase wpłacić :)30 % wartości

fantom 
-m- ^^ -m-

Wysłany: 2010-01-11, 09:29   

chyba zarobki

mały głód

Wysłany: 2010-01-11, 10:32   

GaGa napisał/a:
Mam pytanie odnośnie mieszkań a mianowicie chodzi mi o to co jest brane pod uwagę przy przydziale mieszkania (większego mieszkania ) chciałam zapytać czy jedna osoba powiedzmy Pan x ma szansę dostać mieszkanie 3 a nawet 4- pokojowe? Jakie są normy? bo wiadomo rodzina z dzieckiem, dwoma jednego pokoju nie dostanie. Pytam z ciekawości :)
a że nie chcialam zaśmiecać nowym tematem to "podpięłam" się tutaj ;)

raczej nie przyznają mieszkania 3-4 pokojowego 1 osobie, ale głównie zależy to właśnie od zarobków, na każde mieszkanie są jakieś widełki wynagrodzenia , jakie trzeba osiągać.

przemek 

Wysłany: 2010-01-11, 18:40   

Na stronie TBSu jest wyjaśnione na jakich zasadach. Proszę kliknąć -==TUTAJ==- 8-)

Odpowiedz do tematu