Forum mieszkańców osiedla Sławka - TBS KATOWICE Strona Główna Forum mieszkańców osiedla Sławka - TBS KATOWICE
Osiedle Witosa, okolice ulic Sławka / Rataja w Katowicach

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Kilka pytań
Autor Wiadomość
GaGa 

Wysłany: 2010-01-12, 15:53   

dzieki za odzew :)

mały głód

Wysłany: 2010-01-15, 10:33   

tak odnośnie tematu zarobków potrzebnych do uzyskania mieszkania- czy ktoś z Was wie o co chodzi z dodatkiem mieszkaniowym- o którym piszą na stronach TBS-u? Przecież skoro są wymagane konkretne zarobki - i to wcale nie takie małe, które też trzeba aktualizować w TBS to jakim cudem ktoś może dostać taki dodatek, jakieś to dla mnie mało logiczne. Ale może czegoś nie rozumiem, dlatego pytam :)

przemek 

Wysłany: 2010-01-15, 16:53   

Może jak ktoś starci pracę i znajdzie mniej płatną albo dla tych co dostają mieszkanka z urzędu miasta a mało zarabiają.

Wiolka_D. 

Wysłany: 2010-01-15, 21:44   

ci co dostają mieszkania z urzedu miasta też muszą spełnic te same wymogi odnośnie zarobków jak ci co placili partycypację wiec sądze ze akurat z tym dodatkiem mieszkaniowym jest tak ze jak ktos straci prace albo ktoś w rodzinie umrze to mozna sie starac o tą dotacje która z resztą przyznawana jest na czas określony. a własnie, a jak ktoś mimo wszystko nie bedzie osiągał wymaganych dochodów ale bedzie płacił czynsz itp to co wtedy?? no bo jak ktos nagle przekracza ustalony limit zarobkowy to słyszałam ze wtedy czynsz podnoszą.... a jak komuś zarobki spadną to co?? czynszy raczej nie obniżą :) a moze odbiorą mieszkanie??

Gosia 
Gośka

Wysłany: 2010-12-07, 19:39   

Witam
Czy ktoś orientuje się jak długa trwa procedura zamiany lokali od momentu złożenia podania. Ma ktoś jakieś doświadczenia, rady..
Dzięki za info
Pozdrawiam

[ Dodano: 2011-01-12, 09:24 ]
trwa okropnie długo..........

zul 

Wysłany: 2011-02-15, 16:55   

Witam,
Mam pytanie odnoście mieszkań 2 pokojowych (te 46m2), jak wygląda układ mieszkania. Czy duża jest kuchnia? Balkon? Słyszałem, że wszystkie opłaty za powyższy metraż to niecałe 800zł?
Pozdrawiam i liczę na odzew:)

Miśka;D 

Wysłany: 2011-02-15, 20:49   

Hej ja mam co prawda 49 m2 ale chętnie odpowiem
Mam dwa pokoje jeden 20m2 drugi 12 m2 kuchnia ma jakieś 6 m2 także byłam trochę zaskoczona jej wielkością ale urządziłam ją na wymiar i dałam radę.Pozostałe metry rozkładają się na łazienkę i przedpokój. Co do balkonów mam 2 do każdego z pokoi. Czynsz jaki obecnie mam oscyluje w okolicy 788 zł. Mam nadzieję że pomogłam.

Żaneta i Adam

Wysłany: 2011-02-15, 21:32   

Miśka;D napisał/a:
Mam dwa pokoje jeden 20m2 drugi 12 m2 kuchnia ma jakieś 6 m2 także byłam trochę zaskoczona jej wielkością ale urządziłam ją na wymiar i dałam radę.Pozostałe metry rozkładają się na łazienkę i przedpokój. Co do balkonów mam 2 do każdego z pokoi. Czynsz jaki obecnie mam oscyluje w okolicy 788 zł. Mam nadzieję że pomogłam.

Można zapytać z którego bloku jesteście? Bo my mamy 47 m2 i płacimy czynsz 854 a za niedługo 896 złotych

mały głód

Wysłany: 2011-02-15, 22:07   

na rozliczeniu jest napisane co jest samym według nich czynszem i ile wynosi a reszta to oplata za CO, wodę itd- co daje łącznie wyższą opłatę czyli jak dla mnie to w całości to czynsz... no ale TBS to rozbija.

zul 

Wysłany: 2011-02-15, 22:18   

Dziękuje za informacje,
czyli 788 to całość razem z CO, wywozem śmieci itp.?

Miśka;D 

Wysłany: 2011-02-15, 23:00   

Żaneta i Adam napisał/a:
Miśka;D napisał/a:

Można zapytać z którego bloku jesteście? Bo my mamy 47 m2 i płacimy czynsz 854 a za niedługo 896 złotych

Z bloku 38 a metraż nawet widzicie pomyliłam mam dokładnie 47,24.m2
Sam czynsz mam 598,06 reszta to opłaty za wodę śmieci opłata abonametową oraz CO

mały głód

Wysłany: 2011-02-16, 08:47   

tak to wychodzi ok 800 zł wszystko- czynsz plus co plus woda, śmieci - zależy to też od ilości osób zameldowanych ( od tego obliczają zaliczki), więc zawsze różnice będą jeśli ktoś mieszka sam, ktoś we dwoje a inny we czworo to opłaty wzrastają. Ale oczywiście dochodzi garaż lub miejsce u niektórych, prąd, tv, internet itd i samych opłat się robi sporo ponad tysiak...

Miśka;D 

Wysłany: 2011-02-16, 09:19   

mały głód napisał/a:
tak to wychodzi ok 800 zł wszystko- czynsz plus co plus woda, śmieci - zależy to też od ilości osób zameldowanych ( od tego obliczają zaliczki), więc zawsze różnice będą jeśli ktoś mieszka sam, ktoś we dwoje a inny we czworo to opłaty wzrastają. Ale oczywiście dochodzi garaż lub miejsce u niektórych, prąd, tv, internet itd i samych opłat się robi sporo ponad tysiak...

Ja mieszkam tylko z mężem, czyli 2 - osoby ale na opłaty póki co nie narzekam dla nas i tak jest lepiej niż było wcześniej opłaty miałam o połowę wyższe. Ale rozumiem że niektórym może być ciężko szczególnie jeśli ktoś miał mniejsze opłaty. No cóż TBS nigdy nie były tanie ;)
Pozdrawiam

Ala/Mirek 

Wysłany: 2011-02-16, 11:16   

Miśka;D napisał/a:
mały głód napisał/a:

Ja mieszkam tylko z mężem, czyli 2 - osoby ale na opłaty póki co nie narzekam dla nas i tak jest lepiej niż było wcześniej opłaty miałam o połowę wyższe. Ale rozumiem że niektórym może być ciężko szczególnie jeśli ktoś miał mniejsze opłaty. No cóż TBS nigdy nie były tanie ;)
Pozdrawiam

Macie nowy blok więc podejrzewam,że macie zaniżone zaliczki np na poczet centralnego ogrzewania+ciepła woda .Potem przy rozliczeniu, jak u nas ,pojawia się dość spore dopłaty i zwiększą wam zaliczki ( u mnie z 130 na 225 zł -co + ciepła woda) .
Spójrz jaką masz naliczoną zaliczkę wtedy będziesz wiedzieć czy może grozić ci dopłata po sezonie.

Didi_kce 

Wysłany: 2011-02-16, 15:52   

http://tbs.katowice.pl/fi...%20ZAD%203A.pdf tu masz rzuty mieszkań w blokach 38 i 38A stawka wyjsciowa samego czynszu 12,66 x m2 + ok30% co H2O i śmieci.

Odpowiedz do tematu