Forum mieszkańców osiedla Sławka - TBS KATOWICE Strona Główna Forum mieszkańców osiedla Sławka - TBS KATOWICE
Osiedle Witosa, okolice ulic Sławka / Rataja w Katowicach

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Najem mieszkania przez UM
Autor Wiadomość
lukaszSP 

Wysłany: 2011-02-16, 18:14   Najem mieszkania przez UM

Witam. Dziś złożyłem wniosek o wynajęcie mieszkania w TBS i powiedziano mi że dużo osób dostaje mieszkania przez UM Katowice gdzie również należy złożyć wniosek. I tu pytanie do osób które złożyło wniosek w urzędzie miasta. Gdzie trzeba się udać i czy jest jakiś wniosek na stronie urzędu miasta bo szukam i nic nie mogę znaleźć.
Udało się komuś tak dostać mieszkanie??
I drugie pytanie. Może wiecie(widzieliście) czy są jakieś wolne mieszkanka na osiedlu???

Didi_kce 

Wysłany: 2011-02-16, 20:28   

Wydział lokalowy UM Młyńska najlepiej na parterze po lewej stronie pytać

zul 

Wysłany: 2011-02-16, 23:05   

Z tego co udało mi się dowiedzieć w TBS mają na czasie decydować o przydziale mieszkań na Bulwarach i Sławka.

Wiolka_D. 

Wysłany: 2011-02-17, 07:46   

wniosek jest taki sam jaki sie składa w siedzibie TBS tylko ze jak my składaliśmy to trzeba było jeszcze napisać pismo o przydział mieszkania z zasobów tbs i tam napisać co cie interesuje ( jaki rejon, piętro i metraż) składa sie to na stanowisku bodajże 4 w UM na parterze o ile nic sie nie pozmieniało :)

ineska 

Wysłany: 2011-04-18, 12:20   

A czy ktoś wie, ile mieszkań na Sławka w bloku, który będzie oddawany w lipcu/sierpniu 2011 będzie dla osób ze wskazań UM? Mam rozbieżne informacje...

zul 

Wysłany: 2011-04-18, 14:22   

można tylko przypuszczać, że mniej niż sądzono. Bulwary 100% dla miasta to tbs wynagrodzi sobie to mniejszą ilością z UM na Sławka. Zadzwoń do UM tam powinni ci podać takie informacje.

Gosia 
Gośka

Wysłany: 2011-04-25, 17:32   

Podobno 53 mieszkania dla UM.
Ale dziwne jest też to, że na stronach TBS nie ma już informacji dotyczących zasad wynajmu mieszkań. Tak jakby zakończyli już nabór i może w ogóle inwestycje??
Niepokojące chyba.........

ineska 

Wysłany: 2011-04-25, 19:03   

Tak, to faktycznie dziwne i też to zauważyłam - w ogóle ta stronka TBS-u jakaś taka niedopracowana ...

Gosia 
Gośka

Wysłany: 2011-04-26, 17:29   

Mam bardziej aktualne informacje. Mieszkań dla UM z TBS Sławka będzie tylko 23. Tak powiedział naczelnik UM znajomej. A pisemka będą wysyłać dopiero na początku czerwca.

zul 

Wysłany: 2011-04-26, 20:08   

czyli zrobili Sławka dla partycypacjiuszy, no niestety chyba trzeba poczekać na Bulwary. A może wiesz czy zawiadomienia będą wysyłać jednocześnie dla Sławka i Bulwar?

Gosia 
Gośka

Wysłany: 2011-04-26, 22:19   

Terminy odbioru się zbiegają, dlatego prawdopodobnie tak.

ineska 

Wysłany: 2011-04-27, 07:43   

To ja już mam mętlik w głowie... Byliśmy u naczelnika z początkiem kwietnia i nam powiedział, że miasto dołożyło do tego bloku na Sławka więcej niż było założone i w związku z tym będzie się starało powiększyć liczbę mieszkań dla wskazanych z UM - do ponad 40. Co do pism o weryfikację dochodów - podobno mają już listy i że do pierwszej partii osób mieli je rozsyłać - ciekawe czy ktoś już dostał pismo? Czasu coraz mniej - zwłaszcza, ze terminy odbioru wypadają w okresie wakacyjnym...

Gosia 
Gośka

Wysłany: 2011-04-27, 10:29   

A nie mówił przypadkiem, że Miasto dołożyło do Bulwary Rawy?.
W styczniu mówił znajomej, że na Sławka będą 53 lokale, a teraz o 23 lokalach. Nie wiem co było powodem zmian. Może brak nowych inwestycji TBS Sp.z o.o.

ineska 

Wysłany: 2011-04-27, 13:22   

Właśnie nie mówił - do Bulwarów Rawy nie ma już co dokładać - już od zeszłego roku wiadomo było, że cały ten nowy blok na Zawodziu będzie dla UM. No nic - pozostaje czekać i mieć to szczęście, by dostać któreś z tych 23 :-) bo jednak na Sławka byłoby fajniej mieszkać.

zul 

Wysłany: 2011-04-27, 14:28   

Ogólnie jest to wszystko na lini ognia tbs - UM. Twają spory kto i ile co dołoży i tak co tydzień dzielą się tymi mieszkaniami:/ Dlatego te różnicę. Bulwary wydają się lepszą opcją niż Sławka zwłaszcza z dojazdem.

Odpowiedz do tematu