Forum mieszkańców osiedla Sławka - TBS KATOWICE Strona Główna Forum mieszkańców osiedla Sławka - TBS KATOWICE
Osiedle Witosa, okolice ulic Sławka / Rataja w Katowicach

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Najem mieszkania przez UM
Autor Wiadomość
mały głód

Wysłany: 2011-10-24, 10:31   

Koszta tak czy tak są ogromne. Wiadomo, że trochę mniejsze niż wynajmu od kogoś, ale za to drastycznie wyższe niż zwykłych mieszkań komunalnych czy spółdzielczych... na które niestety jak się nie odziedziczy po rodzinie to nie ma się szans!

Scorpio83AR 
@ Alexandra @

Wysłany: 2011-10-24, 10:48   

Tak macie rację... zgadzam się z Wami...miałam również złożony wniosek z Partycypacją... zrezygnowałam ponieważ nie byłoby mnie stać (z ratą kredytu).
Najważniejsze by nas koszty nie zjadły i DOBRZE SIĘ MIESZKAŁO :)

celion 

Wysłany: 2011-10-24, 19:24   

Scorpio83AR, i o to właśnie chodzi :-)

Gregor 
Gre

Wysłany: 2011-10-25, 08:06   

My z żonką i córeczką oraz z synkiem od prawie 4 miesięcy :-) też się cieszyliśmy jak dostaliśmy mieszkanie z UM ale czar prysł jak za pierwszy rok ogrzewanie droższe jak w domku jednorodzinnym, za garaż z 122 zeta zrobiło się 170, za wywóz śmieci jak się okazało jeśli się wprowadza nowy blok płaci całe osiedle i automatycznie podwyżka w czynszu. Hipoteka mi się nie widzi bo albo nie stać lub na szczęście odziedziczę mieszkanie w przyszłości więc po co bawić się w kredyt. Może ktoś się wreszcie nami zainteresuję i zrobi coś z tymi opłatami TBS jak w innych miastach.

Gosia 
Gośka

Wysłany: 2011-10-25, 10:58   

Jeśli chodzi o ogrzewanie to narazie jeszcze nie przekorczyłam kosztów jakie ponosiłam w starej kamienicy. Opałem był koks i węgiel. Rocznie w zależności od cen wychodziło mnie to od 2500-3000 zł. (bez "robocizny"). Oby tak dalej.....
Mieszkam tu rok i jestem raczej zadowolona.

[ Dodano: 2011-10-26, 11:17 ]
W ramach ciekawostki.
Znajoma, która jest w III turze przydziałów mieszkań z UM NADAL !!!! oczekuje na informację. Podobno lista przydziałów nie jest jeszcze podpisana.
Nieźle traktują oczekujących. (już od sierpnia)

tejlor 

Wysłany: 2011-10-28, 15:08   

Na Sławka pewnie "wejdzie" więcej ludzi z partycypacją niż z UM ale z tego co wiem, to qpe ludzi rezygnuje... z oczywistej przyczyny.

Didi_kce 

Wysłany: 2011-10-29, 17:10   

Na partycypacje przeznaczone są 52 lokale na Slawka 28

tejlor 

Wysłany: 2011-10-30, 16:21   

Dokładnie, jeden z nich dostałem ja :-)

Gosia 
Gośka

Wysłany: 2011-10-30, 19:44   

Gratulacje.
Mam pytanie sam chciałeś na Sławka, czy tak wyszło. Wolisz tutaj niż na Bulwary?

acowastoobcho 

Wysłany: 2011-10-31, 08:14   

Na bulwarach nieźle się prezentuje budynek, ale nie wyobrażam sobie godziny np. ok. 7 rano jak z 200 miejsc parkingowych ruszą samochody, biorąc pod uwagę że w okolicy już jest duży ruch. Tam chyba będzie wieczny korek

lilka 

Wysłany: 2011-10-31, 13:44   

tez jestem tego ciekawa, na razie jednak miejsc parkingowych nie udostępniają..
czemu.. nie wiadomo, jest 177 mieszkań, miejsc chyba 172, ma być losowanie jak będzie więcej chętncyh; to chyba wystarczy, ze z tych rodzin, które jzu sie wprowdzily 5 nie złożyło deklaracji i już wsyztsko jasne.. ale dla niektórych widać nie..

droga stoi.. mama wrazenei , ze nic znią nie robią.. wkurza mnei już to obieżdżanie.

Ale ogólnie bardzo miło się mieszka :) ja wolałam na Bulwarach ze względów lokalizacyjnych głównie.

A ściana już zaczęła pękać w kuchni ;p no ale to standard

Ania i Michał 

Wysłany: 2011-10-31, 17:02   

czyli, nie polecacie kładzenia płytek na scianach w kuchni? Ja odbieram mieszkanie w środe i nie mogę sie juz doczekac :mrgreen: Chociaz juz tyle czekam :-P ...

Gosia 
Gośka

Wysłany: 2011-10-31, 20:13   

Aniu
a której mniej więcej macie ten odbiór? Pytam, bo moi krewni chcieli "złapać" kogoś z budowlańców, żeby obejrzeć mieszkanie. ( III tura) W końcu się doczekali.
Pozdrawiam

tejlor 

Wysłany: 2011-11-01, 07:26   

Gosia napisał/a:
Gratulacje.
Mam pytanie sam chciałeś na Sławka, czy tak wyszło. Wolisz tutaj niż na Bulwary?

Jeżeli partycypujesz, to nie masz wyboru... Sławka i tyle. Bulwary Rawy są dla UM. BTW mieszkanie przepiękne :)

Ania i Michał 

Wysłany: 2011-11-01, 11:01   

Gosia napisał/a:
Aniu
a której mniej więcej macie ten odbiór? Pytam, bo moi krewni chcieli "złapać" kogoś z budowlańców, żeby obejrzeć mieszkanie. ( III tura) W końcu się doczekali.
Pozdrawiam
o 12 ale nie wiem czy beda mieli mozliwosc zobaczenia mieszkania bo wszystkie klucze podobno sa w TBSie, ale moga zawsze sprobowac

Odpowiedz do tematu