Forum mieszkańców osiedla Sławka - TBS KATOWICE Strona Główna Forum mieszkańców osiedla Sławka - TBS KATOWICE
Osiedle Witosa, okolice ulic Sławka / Rataja w Katowicach

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Najem mieszkania przez UM
Autor Wiadomość
celion 

Wysłany: 2011-11-09, 08:14   

miri napisał/a:
Witam, mam pytania do tych, co mieszkają już na Rawy : Czy kuchenkę elektryczną można w miarę swobodnie przemieszczać, czy z uwagi na wywietrznik i ten kabel z tyłu kuchnia musi stać tam, gdzie ją postawili. Może ktoś się w ogóle pochwali aranżacją kuchni w aneksie? I druga rzecz - czy trudno będzie zmienić położenie gniazd TV/Sat. Z tego co widzę u mnie te gniazda są dokładnie po przeciwnej stronie, niż byśmy chcieli. Może da się przenieść gniazda z drugiego pokoju (ta sama ściana ale na oko dość gruba...)

Ja u siebie przeniosłem kuchenkę. Musiałem przedłużyć kabel o 2m. Koszt kabla + kostka + puszka + rynienki ok 80zł. Jeżeli chodzi o gniazda TV/Sat to trzeba by było kabel wpuścić w ścianę żeby to jakoś wyglądało. Ewentualnie kabel możesz puścić w listwie przypodłogowej.

Ania i Michał 

Wysłany: 2011-11-09, 09:38   

ja również mam ściane karton gips w kuchni i nie wiem jak te szafki kuchenne długo będą na niej wisieć :D w razie czego powiększy mi się jeden pokój :P ale pomysłowość budowlańców jest wielka, mój domofon jest powieszony na ścianie ok. 3 m centralnie na środku czyli jakieś 1,5 m od drzwi :P nie ma to jak dobre rozplanowanie :D zastanawiem się czy jak wstawie szafę to przy zamkniętych drzwiach będzie go słychać :mrgreen:

lilka 

Wysłany: 2011-11-09, 10:49   

To fakt, ta ściana w kuchni to paranoja, nie wiem jaki idiota mógł coś takiego zaakceptować. A domofon, a jakże też mam na środku ściany, na szczęście na ściance gdzie nie planuję zabudowy, termostat też na środku ścianki, jakby nie można było tuż obok włącznika, nad, pod.. nie, ze bardzo narzekam, ale że już zeszło na takie tematy ;P jestem ciekawa jakie jeszcze niedociągnięcia znaleźliście?

przemek 

Wysłany: 2011-11-09, 19:48   

Co do ścian kartonowo-gipsowych też mam owe w kuchni , szafki wiszą już 3 lata i nic się nie dzieje . Trzeba tylko użyć odpowiednich kołków do tego typu ścian , są też specjalne listwy montażowe. I niema z tym najmniejszego problemu

tejlor 

Wysłany: 2011-11-19, 08:26   

Ja akurat nie ma z tym problemu. W kuchni mam w ścianach albo cegły albo pustaki ale co to tematu, to przemek dobrze pisze. Trzeba użyć odpowiednich kołków (rozporowe do karton-gipsu) i gitara. Pozdrawiam :-)

Gosia 
Gośka

Wysłany: 2011-11-21, 20:31   

W niesamowitym tempie zasiedlają Sławka 28. Chyba zabrakło ludzi w kolejce.....

tejlor 

Wysłany: 2011-11-23, 14:47   

Ludzie są, tylko hajsu nie ma :-P

lilka 

Wysłany: 2011-11-25, 20:18   

Proponuję sobie sprawdzić czy we wszystkich oknach macie wywietrzniki (czy jak się to tam fachowo nazywa). U mnie brakowało trzech, zanim przyszła ekipa ściana zdążyła zrobić się mokra. Nie rozumeim jak tbs mógł odebrać taki budynek..

I oczywiście nei sprawdzą i nie uzupełnią we wszystkich mieszkaniach, ale tylko tam gdzie lokatorzy zgłoszą.. Piszę o Bulwarach, ale może na Sławka jest podobnie.
W każdym pokoju ma być wywietrznik, a w pokoju z balkonem powinny byc dwa. Przy drzwiach i oknie. Jak się patrzy na budynek to połowa okien nei ma ich zamontowanych..

miri 

Wysłany: 2011-11-27, 08:07   

Wrócę do wcześniejszych pytań i samodzielnie także odpowiem. Gniazdko TV łatwo przenieść z 2 pokoju bo między nimi są ściany z kartonu. Niestety, za wanną także jest karton - pytanie, co proponujecie zamiast płytek na ścinę? I czy u was (na Bulwarach) także wywietrznik w kuchni szumi na okrągło? Nie wyłącza się go ?

spaulinka 
spaulinka

Wysłany: 2011-11-27, 14:09   

Mi z początku też przeszkadzał szum wywietrznika z kuchni,teraz już się przyzwyczaiłam, kwestia czasu: ;-)

Odpowiedz do tematu