Forum mieszkańców osiedla Sławka - TBS KATOWICE Strona Główna Forum mieszkańców osiedla Sławka - TBS KATOWICE
Osiedle Witosa, okolice ulic Sławka / Rataja w Katowicach

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Nowe Mieszkania w 2011 roku Informacja o zarobkach !!!!
Autor Wiadomość
halakm 

Wysłany: 2011-03-03, 17:33   Nowe Mieszkania w 2011 roku Informacja o zarobkach !!!!

Witam. Pisze do wszystkich tych co niecierpliwie czekają na mieszkanie z UM Katowice.
Czy ktokolwiek z was dostał jakąkolwiek informację dotyczącą mieszkań?????\
Wydaje mi się że UM powinien już powoli wysyłać zapytanie o zarobkach !!!!
Ja złożyłem podanie w UM. jakieś dwa lata temu. Niedawno pewna miła pani w UM poinformowała mnie że rzekomo jestem na liście nowych lokatorów TBS na 2011r. ( ale wydaje mi się że powiedziała to na odczepne)
Niestety na słowo to można ....... Ciągle czekam na jakąkolwiek odpowiedz z UM potwierdzającą że dostane mieszkanie. Dzieci rosną , żona się niecierpliwi . Jak się wkurzę to wezmę kredyt bo w tej Polsce to tylko znajomości się liczą.
Na koniec w skrócie : czy ktoś z was wie że dostanie w tym roku mieszkanie??????????
Pozdrawiam

fantom 
-m- ^^ -m-

Wysłany: 2011-03-03, 23:13   

możesz nawet i za 20 lat nie dostać jeśli ktoś się znajdzie bardziej "potrzebujący" lub z lepszymi predyspozycjami :)

acowastoobcho 

Wysłany: 2011-03-04, 07:50   

w tym roku bedzie duzo mieszkań, bo poza osiedlem Sławka będzie chyba zasiedlany ten potężny budynek na Bulwarach Rawy

[ Dodano: 2011-03-04, 06:51 ]
zadzwoń do UM, dowiedz się kiedy będą oddawane bydynki na Sławka i Bulwarach Rawy i zacznij się niecierpliwić na miesiąc przed tymi datami

Gosia 
Gośka

Wysłany: 2011-03-04, 10:04   

Witam
Na stronach TBS pisze, że Bulwary kończą w 08/2011. Może dlatego nie rozsyłają pism.

[ Dodano: 2011-03-04, 10:05 ]
halakm napisał/a:
Witam. Pisze do wszystkich tych co niecierpliwie czekają na mieszkanie z UM Katowice.
Czy ktokolwiek z was dostał jakąkolwiek informację dotyczącą mieszkań?????\
Wydaje mi się że UM powinien już powoli wysyłać zapytanie o zarobkach !!!!
Ja złożyłem podanie w UM. jakieś dwa lata temu. Niedawno pewna miła pani w UM poinformowała mnie że rzekomo jestem na liście nowych lokatorów TBS na 2011r. ( ale wydaje mi się że powiedziała to na odczepne)
Niestety na słowo to można ....... Ciągle czekam na jakąkolwiek odpowiedz z UM potwierdzającą że dostane mieszkanie. Dzieci rosną , żona się niecierpliwi . Jak się wkurzę to wezmę kredyt bo w tej Polsce to tylko znajomości się liczą.
Na koniec w skrócie : czy ktoś z was wie że dostanie w tym roku mieszkanie??????????
Pozdrawiam

Witam
Mam pytanie - Na ilu pokojowe mieszkanie czekasz? Powiem, że długo czekasz.

zul 

Wysłany: 2011-03-05, 19:04   

decyzji o mieszkaniach jeszcze nie było, zresztą są jeszze 4 miesiące zanim skończą na sławka:/

halakm 

Wysłany: 2011-03-05, 19:18   Nowe mieszkania 2011

Witam , w odpowiedzi na pytanie na jakie mieszkanie czekam : prawdopodobnie na dwa pokoje. Jednak myślimy z żoną o większym ponieważ jest w ciąży a mamy już małego 2-latka :) . Jak myślicie mamy szanse na większe niż dwa pokoje??? Czy do wniosku należy dostarczyć zaświadczenie o ciąży?? . Jeśli chodzi o zarobki to mamy akurat na mieszkanie 55-60m2.

[ Dodano: 2011-03-05, 19:20 ]
No właśnie Sławka już niedługo będą kończyć, Bulwary Rawy też. Jak to jest z tymi decyzjami? Będą po skończeniu budowy czy przed skończeniem? Pozdrawiam

[ Dodano: 2011-03-05, 19:35 ]
abx napisał/a:
decyzji o mieszkaniach jeszcze nie było, zresztą są jeszze 4 miesiące zanim skończą na sławka:/

A nie orientujesz się kiedy takowe decyzję będą podejmowane???? Dostaliście decyzje przed zakończeniem budowy czy przed?

spaulinka 
spaulinka

Wysłany: 2011-03-05, 19:38   

jeśli wasze zarobki odpowiadają metrażowi 55-66 m to może zapytajcie w tbs czy możecie ubiegać się o większe niż 2 pokojowe

zul 

Wysłany: 2011-03-05, 19:51   

decyzje o przydziale moim zdaniem będą wysyłane miesiąc przed oddaniem budynku do użytku. A to jeszcze trochę potrwa:/ Zewnątrz jest skończony, natomiast jest jeszcze masa wykończeniówki+odbiory. 2-3 miesiące jeszcze to potrwa.

halakm 

Wysłany: 2011-03-05, 22:56   

abx napisał/a:
decyzje o przydziale moim zdaniem będą wysyłane miesiąc przed oddaniem budynku do użytku. A to jeszcze trochę potrwa:/ Zewnątrz jest skończony, natomiast jest jeszcze masa wykończeniówki+odbiory. 2-3 miesiące jeszcze to potrwa.

Oki, dziękuję za odpowiedz. Poczekamy jeszcze i się zobaczy. Wolelibyśmy dostać mieszkanie na Witosa niż na Bulwarch. Jeśli możecie to napiszcie ile kosztuje was miesięczne utrzymanie mieszkania (2 lub 3 ) pokoje . Oczywiście wiem ze to juz było na forum , więc chodzi mi o okrągłe sumy bez rozbijania na energię czy czynsz. My w tej chwili wynajmujemy mieszkanie na Witosa i za dwa pokoje płacimy (za całość 1300zł) . Pozdrawiam

[ Dodano: 2011-03-05, 23:00 ]
Cytat:
jeśli wasze zarobki odpowiadają metrażowi 55-66 m to może zapytajcie w tbs czy możecie ubiegać się o większe niż 2 pokojowe

Szanowna "Mała MI" myślę że nie bardzo w TBS skoro staramy się o mieszkanie z UM , jak myślisz? uderzyć do UM z zaświadczeniem o ciąży ? bo do tbs to chyba nic nie da skoro nie mamy jeszcze przyznanego mieszkania. Pozdrawiam :-/

Wiolka_D. 

Wysłany: 2011-03-06, 08:37   

napiszcie do UM kolejne pismo ze spodziewacie sie dziecka i jesteście zainteresowani większym mieszkaniem z tego powodu. Oni to dołączą do waszej "teczki" i na pewno będzie to wzięte pod uwagę. warto dołączać wszystkie informacje które moge wam pomóc w uzyskaniu mieszkania.

jeśli chodzi o całkowite koszty mieszkania 4 pokojowego na Sławka to one nas wynoszą 1170 z miejscem parkingowym podziemnym (ono kosztuje 141)

spaulinka 
spaulinka

Wysłany: 2011-03-06, 10:33   

drogi halakmie nie chodziło mi o przedstawienie jakiegoś zaświadczenia a o zapytanie czy w waszej sytuacji możecie liczyć na większe mieszkanie niż 2 pokojowe,my też mamy mieszkanie z urzędu miasta a niektóre sprawy załatwialiśmy w tbs .najlepiej zapytaj tu i tu dostajesz mieszkanie z UM ale pochodzące z zasobów tbs.. :-/ :-/

halakm 

Wysłany: 2011-03-08, 16:43   

spaulinka napisał/a:
drogi halakmie nie chodziło mi o przedstawienie jakiegoś zaświadczenia a o zapytanie czy w waszej sytuacji możecie liczyć na większe mieszkanie niż 2 pokojowe,my też mamy mieszkanie z urzędu miasta a niektóre sprawy załatwialiśmy w tbs .najlepiej zapytaj tu i tu dostajesz mieszkanie z UM ale pochodzące z zasobów tbs.. :-/ :-/

Witam, dziękuje wszystkim za odpowiedź :-)

zul 

Wysłany: 2011-03-08, 23:47   

Drogi halakm dzisiaj dowiedziałem się, że nowy budynek na sławka zostanie oddany do użytku koło sierpnia (opóźnienia w budowie). Także na decyzje możesz czekać na koniec maja,czerwca:/

halakm 

Wysłany: 2011-03-10, 17:10   

abx napisał/a:
Drogi halakm dzisiaj dowiedziałem się, że nowy budynek na sławka zostanie oddany do użytku koło sierpnia (opóźnienia w budowie). Także na decyzje możesz czekać na koniec maja,czerwca:/

Będziemy czekać z żoną. Tak jak już wcześniej pisałem zależy nam na mieszkaniu na Witosa. Tu jest naprawdę dobra lokalizacja, świetny punkt wylotowy do miast ościennych, no i w miarę spokojnie, nie to co 10 lat temu. Dziękuję za odpowiedż

acowastoobcho 

Wysłany: 2011-03-16, 07:49   

http://katowice.gazeta.pl...ymarzone_M.html

Odpowiedz do tematu