Forum mieszkańców osiedla Sławka - TBS KATOWICE Strona Główna Forum mieszkańców osiedla Sławka - TBS KATOWICE
Osiedle Witosa, okolice ulic Sławka / Rataja w Katowicach

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Pytanie o mieszkanie
Autor Wiadomość
askowronek188 

Wysłany: 2012-01-02, 11:27   Pytanie o mieszkanie

Witam serdecznie wszystkich forumowiczow. Przejdę odrazu do sedna. Mianowicie mam pytanie dotyczące tbs katowice, jestem osoba mieszkająca w siemianowicach lecz nie posiadająca jakiegokolwiek meldunku w tym mieście. Stały meldunek mam w zielonej gorze, lecz mieszkam tu już dwa lata, u babci.która nie chce mnie zameldować z niewyjaśnionych przyczyn xd. Mam prawo wogole ubiegać się o takowe mieszkanie z tbs katowice czy nie spełniam wymogów. Jestem osoba pracującą.?????

przemek 

Wysłany: 2012-01-02, 16:28   

Możesz ale tylko z partycypacją http://www.tbs.katowice.p...&id=6&Itemid=12

askowronek188 

Wysłany: 2012-01-02, 18:07   

Czyli musialbym wplacic np: za 30m mieszkanie partycypacje ok 40 tys. i wtedy mógłbym sie ubiegac o takowe mieszkanie? innej mozliwosci niema?I czy jezeli moja dziewczyna ma zameldowanie w Siemianowicach to tez musiała by płacic partycypacje aby ubiegac sie o mieszkanie?

Gosia 
Gośka

Wysłany: 2012-01-02, 20:04   

Zaczyna się od złożenia wniosku. Potem czeka, czeka....... a partycypację płaci się w momencie podpisywania umowy.

Możesz próbować w innych TBS-ach.

Pozdrawiam

tejlor 

Wysłany: 2012-01-03, 16:44   

askowronek188 napisał/a:
Czyli musialbym wplacic np: za 30m mieszkanie partycypacje ok 40 tys. i wtedy mógłbym sie ubiegac o takowe mieszkanie? innej mozliwosci niema?I czy jezeli moja dziewczyna ma zameldowanie w Siemianowicach to tez musiała by płacic partycypacje aby ubiegac sie o mieszkanie?

Szczerze mówiąc dałbym sobie spokój z TBS-em na Twoim miejscu. Ja czekalem 4 lata na mieszkanie. Nowych bloków na razie nie mają zamiar budować (podobno w 2016 roku), a qpe ludzi czeka przed Tobą na mieszkanie. Pozdrawiam

askowronek188 

Wysłany: 2012-01-04, 07:10   

Ehh najwidoczniej będę musiał szukać czegoś nba wynajem i czekać x lat na własne M. Kredyt do końca życia spłacać za mieszkanie,to nie dla mnie, więc pozostaje mi czekać aż jakimś cudem takowe mieszkanie dostanę

Scroll 
Scroll

Wysłany: 2012-01-04, 07:36   Re: Pytanie o mieszkanie

askowronek188 napisał/a:
Witam serdecznie wszystkich forumowiczow. Przejdę odrazu do sedna. Mianowicie mam pytanie dotyczące tbs katowice, jestem osoba mieszkająca w siemianowicach lecz nie posiadająca jakiegokolwiek meldunku w tym mieście. Stały meldunek mam w zielonej gorze, lecz mieszkam tu już dwa lata, u babci.która nie chce mnie zameldować z niewyjaśnionych przyczyn xd. Mam prawo wogole ubiegać się o takowe mieszkanie z tbs katowice czy nie spełniam wymogów. Jestem osoba pracującą.?????

Możesz się starać również o mieszkanie komunalne w mieście gdzie pracujesz co najmniej 2 lata na podstawie zaświadczenia z zakładu pracy ( byłoby super gdzybyś miał umowę o pracę zawartą na czas nieokreślony), wystarczy zasięgnąć opinii w wydziale lokalowym urzędu miejskiego, warto również zapoznać się z ofertą TBSów w innych miastach np w Zabrzu, Będzinie. Jeśli chodzi o TBS katowicki to chyba długie czekanie, bo jest w chwili obecnej około 1700 wniosków o przydział mieszkania z TBS. Swoją drogą skoro juz mieszkasz 2 lata bez meldunku u babci to propnuję sprawę wyjaśnić z wydziale meldunkowym, była bowiem swego czasu ustawa o nakazie zameldowania współlokatora jeżeli zamieszkuje pod adresem co najmniej 6 miesięcy.

celion 

Wysłany: 2012-01-04, 10:46   

Z tym czekaniem nie jest tak do konca. My orientowalismy sie w czerwcu ktorzy jestesmy na liscie i byla to pozycja 500 a pod koniec wrzesnia podpisalismy umowe o nr 18. Bardzo duzo ludzi rezygnuje bo nie maja kasy na partycypacje ktora musisz wplacic do 30 dni od podpisania umowy parycypacyjnej. Proponuje zlozyc wniosek bo to nic nie kosztuje a moze sie uda.

Scroll 
Scroll

Wysłany: 2012-01-04, 13:47   

celion napisał/a:
Z tym czekaniem nie jest tak do konca. My orientowalismy sie w czerwcu ktorzy jestesmy na liscie i byla to pozycja 500 a pod koniec wrzesnia podpisalismy umowe o nr 18. Bardzo duzo ludzi rezygnuje bo nie maja kasy na partycypacje ktora musisz wplacic do 30 dni od podpisania umowy parycypacyjnej. Proponuje zlozyc wniosek bo to nic nie kosztuje a moze sie uda.

To nie jest tylko kwestia partycypacji ale przede wszystkim dochodu dla osób się ubiegających, pełne informacje na temat wymaganego dochodu zamieszczone zostały na stronie TBS, najtańszym wyjściem jest otrzymanie przydziału mieszkania z zasobów TBS poprzez Urząd Miasta, wówczas nie wnosi się partycypacji lecz kaucję zabezpieczającą w wysokości rocznego czynszu.

marzena28 

Wysłany: 2012-01-04, 15:15   

Scroll napisał/a:
wówczas nie wnosi się partycypacji lecz kaucję zabezpieczającą w wysokości rocznego czynszu.

Partycypację w wysokości czynszu za 9 miesięcy.

szmajsi 

Wysłany: 2012-01-04, 18:05   

marzena28 napisał/a:

Partycypację w wysokości czynszu za 9 miesięcy.

Partycypacja to wkład w wysokości 30% wartości mieszkania. Nie powiesz mi, że 9 x miesięczny czynsz, to 30% mieszkania. Jak napisała Scroll, przy otrzymaniu mieszkania z Urzędu Miasta płaci się tylko kaucję zabezpieczającą. Nie wiem jak jest teraz kiedyś to było 6 x czynsz

marzena28 

Wysłany: 2012-01-04, 19:12   

Mój błąd - napisałam partycypację a chodziło mi o kaucję w wysokości czynszu za 9 miesięcy ;-) Sorki!
I taką się właśnie płaci jeśli mieszkanie jest przydzielone przez Urząd Miasta :-)

Scroll 
Scroll

Wysłany: 2012-01-05, 11:52   

Partycypacja wynosi, 6, 9 lub 12 miesięczny czynsz w różnych miastach różnie TBSy to ustaliły, w TBS w Katowicach było 6, teraz jest 9 i będzie lub już jest 12.

marzena28 

Wysłany: 2012-01-05, 12:06   

Ja w listopadzie płaciłam kaucję wynoszącą 9ciokrotność czynszu.

Tomasz Kaźmierczak 
Administrator

Wysłany: 2012-01-05, 12:19   

Scroll napisał/a:
Partycypacja wynosi, 6, 9 lub 12 miesięczny czynsz w różnych miastach różnie TBSy to ustaliły, w TBS w Katowicach było 6, teraz jest 9 i będzie lub już jest 12.

Mylicie pojęcia, partycypacja i kaucja to dwie różne sprawy. Partycypacja jest procentowa, natomiast kaucja stanowi wielokrotność miesięcznego czynszu...

Odpowiedz do tematu