Forum mieszkańców osiedla Sławka - TBS KATOWICE Strona Główna Forum mieszkańców osiedla Sławka - TBS KATOWICE
Osiedle Witosa, okolice ulic Sławka / Rataja w Katowicach

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Sterowanie ogrzewaniem.
Autor Wiadomość
MastaFantasta 

Wysłany: 2013-01-13, 13:24   Sterowanie ogrzewaniem.

Witam. Mimo zaciekłej lektury dotyczącej "obsługi mieszkania" nie jestem w stanie w jakikolwiek sposób zarządzać logotermą. Proszę mi wyjaśnić jak mam utrzymać temperaturę 20 stopni w mieszkaniu? Kiedy ustawiam na termostacie 20 stopni a głowice na kaloryferach odkręcam na 5 (wydaje mi się to logiczne) to w mieszkaniu za chwile mam ukrop mimo ustawienia termostatu na dużo niższą temperaturę. Robię coś nie tak?
Pozdrawiam.

przemek 

Wysłany: 2013-01-13, 17:13   

No to jest właśnie wyższa technika , sporo o tym już było pisane tutaj.Musisz znaleźć złoty środek pomiędzy ustawieniem logotermy a kaloryferów . Jeśli ustawiłęś na koloryferach poz 5 to jest 28-30C ale skoro na logotermie masz 20 stopni to powinna odcinać ale tego nie robi :-P Więc ja proponuje ci na logotermie mniej więcej 23 stopnie ustawić a na koloryferach jeśli chcesz mieć w danym pokoju 20 C to poz 3 możne nawet ciutke niżej .

Już to było ale przedstawię zakres temperatur na pokrętle kalafiora:

poz 2 16-18 C
poz 3 20-22 C
poz 4 24-26 C
poz 5 28-30 C

Pozdro

MastaFantasta 

Wysłany: 2013-01-13, 19:10   

HEH super. Dzięki za odpowiedz. NA usta jednak ciśnie się po kiego grzyba ten regulator jest na ścianie?? Żeby było śmiesznie - mam w mieszkaniu w punkcie termostatu 24 stopnie on sam "cyka" przy ustawieniu 15 stopni. Po mojemu jest coś skopane. Jak odwiedzi mnie po raz enty ktoś kto to budował ten rewolucyjny system to pomęczę temat.
Pozdrawiam.

Didi_kce 

Wysłany: 2013-01-13, 22:34   

Ja tez myślałem ze mam coś nie halo ale ostatnio obrałem sposób termostaty na 2,5-3 na głównym regulatorze 22st i wszędzie pokazuje temp od 22-22,7 zależy od termometra i gdzie stoi ale grzejniki nie nagrzewają się na max tylko co jakiś czas pobierają trochę ciepła tak ze są letnie albo stygną całkiem i się nagrzewają tyle ile trzeba do utrzymania temp.

Tomasz Kaźmierczak 
Administrator

Wysłany: 2013-01-14, 06:47   

Bo tego termostatu najlepiej używać to szybkiego zakręcenia wszystkich kaloryferów np. wychodząc z mieszkania, a nie do sterowania temp. w całym mieszkaniu.

Pzdr.
Tomasz

MastaFantasta 

Wysłany: 2013-01-14, 08:59   

Ale mi ten termostat nie odłącza kaloryferów - czyli na bank jest coś skopane.

celion 

Wysłany: 2013-01-14, 15:25   

Ja zakupiłem takie urządzenie http://technika-grzewcza....duplikat-1.html Można je również kupić na Opolskiej w Katowicach. Rozwiązało to wszytskie moje problem z ogrzewaniem. Kaloryfery na 5 a na kontrolerze ustawiam wszystkie inne opcje. Np od 6 do 8 ma być 21 stopni, od 8 do 16 ma być 19, od 16 do 23 ma być 21 stopni i od 23 do 6 znów 19 :) Kontroler programowalny jest na 7 dni tygodnia. Podłączenie bardzo proste, sam każdy da sobie radę.

MastaFantasta 

Wysłany: 2013-02-14, 22:23   

Witam. Po ciężkich bojach zjawił się konserwator i wymienił siłownik w logotermie który nie działał prawidłowo (pęknięty jakiś zatrzask). Teraz grzejniki wyłączają sie prawidłowo. Celion czy montowałeś ten sterownik sam czy to operacja przez administracje? Pozdrawiam.

przemek 

Wysłany: 2013-02-15, 07:04   

W logotermie :?: Zastanawiam się czy w takim razie administracja nie powinna robić przeglądów tego cuda na korytarzach może być wiecej przypadków że komuś nie działa prawidłowo ta logoterma

MastaFantasta 

Wysłany: 2013-02-15, 17:47   

HEH jak czekam na pierwszy okres rozliczeniowy bo jak mi to nabiło rachunek to to dopiero początek jaj :)

celion 

Wysłany: 2013-03-05, 07:41   

MastaFantasta, sam montowałem, żadna filozofia, podpinasz dwa kable i hula :)

Odpowiedz do tematu