Forum mieszkańców osiedla Sławka - TBS KATOWICE Strona Główna Forum mieszkańców osiedla Sławka - TBS KATOWICE
Osiedle Witosa, okolice ulic Sławka / Rataja w Katowicach

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
UMOWA NAJMU z TBS
Autor Wiadomość
Gosia 
Gośka

Wysłany: 2010-10-10, 13:37   UMOWA NAJMU z TBS

Potrzebuję pomocy w określeniu co dokładnie oznacza brak tytułu prawnego do lokalu.

Czy na dzień podpisania umowy z TBS wystarczy, że złożyliśmy wypowiedzenie umowy najmu u dotychczasowego właściciela?
Czy ważny jest termin wypowiedzenia takiej umowy, bo przecież wiadomo, że skończy się później niż podpisanie umowy z TBS.

Czy ktoś może mi pomóc w tym temacie? Dzięki z góry

Gizmo83

Wysłany: 2010-10-10, 17:42   

Brak tytułu prawnego oznacza to, ze nie mozesz być właścicielem mieszkania i z tego co ja wiem to tylko w Katowiach nie mozesz posiadac mieszkania własnościowego badz domu jezeli starasz sie o TBS-Y w Katowicach. Najemca mozesz byc bez problemu bo przeciez gdziejs mieszkac trzeba:)

Gregor 
Gre

Wysłany: 2010-10-11, 08:59   

W dzień podpisywania umowy z TBSem nie możesz być ani właścicielem ani najemcą żadnego lokalu i nie tylko na terenie Katowic i po podpisaniu umowy z TBSem masz miesiąc na zameldowanie się a jak nie to umowa traci ważność

Gosia 
Gośka

Wysłany: 2010-10-11, 12:48   

Gregor napisał/a:
W dzień podpisywania umowy z TBSem nie możesz być ani właścicielem ani najemcą żadnego lokalu i nie tylko na terenie Katowic i po podpisaniu umowy z TBSem masz miesiąc na zameldowanie się a jak nie to umowa traci ważność

O jej, to gdzie mam mieszkać nazajutrz, na ulicy? Bo rozumiem, że najemca przestaje być z ostatnim dniem wypowiedzenia.

Gregor 
Gre

Wysłany: 2010-10-11, 12:59   

Ja z żonką pomieszkiwałem u rodziców albo teściów:)

Gizmo83

Wysłany: 2010-10-11, 17:20   

Nie posiadać tytułu prawnego do innego lokalu mieszkalnego - Zgodnie z ww. ustawą mieszkanie należące do zasobów Spółki może być wynajęte wyłącznie osobie fizycznej, jeżeli osoba ta oraz osoby zgłoszone do wspólnego zamieszkiwania, nie posiadają tytułu prawnego do innego lokalu mieszkalnego w tej samej miejscowości. Osoby, które posiadają tytuł prawny do lokalu w innej miejscowości, mogą być najemcami w zasobach Katowickiego TBS – Sp. z o. o. tylko wtedy, gdy zmiana miejsca zamieszkania jest związana ze świadczeniem pracy w pobliżu miejsca położenia zasobów towarzystwa w których znajduje się lokal o którego wynajem się ubiega. Wobec powyższego, w dniu zawarcia umowy najmu lokalu osoby nie posiadające tytułu prawnego do lokalu podpisują oświadczenie o braku tytułu prawnego do innego lokalu mieszkalnego osoby posiadające tytuł prawny do lokalu zobowiązane są w ciągu 30 dni od podpisania umowy złożyć oświadczenie o braku tytułu prawnego do innego lokalu czyli rozwiązać wszelkie stosunki prawne związane z dotychczas zajmowanym lokalem.

marwelka 

Wysłany: 2016-01-02, 18:04   

Tytułem prawnym do mieszkania jest umowa najmu mieszkania. Jeżeli wypowiedzenie zostało złożone, ale okres wypowiedzenia jest jeszcze w toku (bo np. trwa 3 miesiące) to taka osoba nadal posiada tytuł prawny do mieszkania. Utrata tytułu prawnego wynikającego z umowy najmu lokalu mieszkalnegonastąpi dopiero w momencie upływu okresu wypowiedzenia.

shoko 

Wysłany: 2016-06-11, 21:28   

Witajcie,
Na dzień podpisywania umowy nie mogę być właścicielem innego lokalu w Katowicach i to jest dla mnie jasne i zrozumiałe.
A co w przypadku, jeśli później zostanę właścicielem? Co jeśli na przykład umiera babcia/ciocia i w spadku zostawia mi kawalerkę w centrum?
Czy ten fakt może być podstawą do rozwiązania ze mną umowy przez TBS?

acowastoobcho 

Wysłany: 2016-06-13, 12:08   

niestety tak. Choć dziwne to w przypadku gdy np. w TBS-ie wynajmujesz 4 pokoje z rodziną i dziećmi, to jak do tego ma sie kawalerka. Przepis nieprzemyślany i niedoprecyzowany

Odpowiedz do tematu